DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA W SP 4
10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W związku z tym wydarzeniem uczestnicy koła historyczno – europejskiego przygotowali okolicznościową wystawę.
10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W związku z tym wydarzeniem uczestnicy koła historyczno – europejskiego przygotowali okolicznościową wystawę.
12 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Olga i Piotr – mieli zadanie trudne, a zarazem sprawiające wiele radości i satysfakcji. Tego dnia Olga i Piotr, godnie reprezentując społeczność uczniowską, wybrali się do wielu instytucji naszego miasta, aby złożyć Świąteczno-Noworoczne życzenia.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka 11 grudnia Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 zapoznał się z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka oraz przygotował krótką prezentację w klasach pod hasłem „Jesteśmy różni ale równi”. Uczniowie przypomnieli sobie sylwetki sławnych osób walczących o prawa człowieka w różnych krajach świata.
Koniec listopada w Jedynce to czas pieczenia pierników. Już drugi rok z rzędu, uczniowie przynoszą własnoręcznie lub rodzinnie upieczone i świąteczne udekorowane pierniki.
No i wreszcie przyszedł!
Cały rok czekaliśmy, pisaliśmy listy i tęskniliśmy za jego siwą brodą, a może za tym wielkim workiem z prezentami?!
Grudzień to szczególny miesiąc, czas podsumowań i refleksji. W mikołajkowy poranek przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego w raz z opiekunką udały się do ZGiUK Lubań, gdzie na ręce Dyrektora ds. Ekonomicznych Pani Edyty Dziechciarz założyły podziękowania za okazaną pomoc.
Koniec listopada to czas przygotowań wróżb andrzejkowych. Wszyscy chcą wiedzieć, co ich czeka w nadchodzącym roku.
Życie jest pełne niespodzianek. Wychodząc na ulice miasta, dnia 8 listopada, nie sądziliśmy, że będziemy mieli okazję spotkać dziennikarza z gazety „Legnicki Gość Niedzielny”.
8 listopada stał się w naszej szkole dniem barw narodowych. Młodzi patrioci wyróżniali się strojem, do którego przyczepione były tasiemki lub kotyliony podkreślające naszą polskość.
Naszą opowieść można by zacząć od słów: dawno, dawno temu… Na tak, tylko gdzie? A więc w krajach europejskich jeszcze całkiem niedawno temu. W Polsce obchodzono zwyczaj DZIADÓW. Wywodził się on z tradycji przedchrześcijańskiej, zaś jego celem było nawiązanie kontaktu z duszami zmarłych i pozyskanie ich przychylności. Dzisiaj odpowiednikiem dziadów są ZADUSZKI.